041 619 125 info@os-vipava.si
Ker smo petošolci iz Podnanosa prejšnji teden uspešno opravili kolesarski izpit, smo se v četrtek, 17.6. odpravili na kolesarski izlet do Vipave.
Pot nas je vodila preko Poreč do Mlak, kjer so vojaki začudeno gledali dolgo rumeno kolono koles, ki je švignila mimo njih. Kar hitro smo bili v Vipavi. Najprej smo si ogledali egipčanske sarkofage in vojaško pokopališče iz prve svetovne vojne, nato pa šli v prenovljeni baročni park na zasluženo malico. Sledil je ogled zunanjosti Lanthierijevega dvorca, grajskega dvorišča in izvirov reke Vipave v Podskali ter Podfarovžu. Po vrnitvi na plac smo si privoščili najboljši sladoled in se poigrali v prijetni senci na igralih. Pot nazaj se nam je kar vlekla zaradi žgočega sonca in visokih temperatur. Na igrišču pred našo šolo pa smo nepričakovano doživeli prijetno osvežitev.
Izkazali smo se s pravilno in zanesljivo vožnjo s kolesom ter vztrajnostjo v težkih vremenskih razmerah.
(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost