041 619 125 info@os-vipava.si

Danes, 11.6.2021 smo na naši šoli pripravili »nadomestni« Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga lani na dan slovenske hrane ni bilo možno izvesti zaradi epidemioloških razmer. Takrat je bil dogodek izveden doma.

Pobuda Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  je nastala z namenom, da se izpolni višji namen zajtrka – izobraževanje in ozaveščanje otrok in mladostnikov o pomenu zajtrka ter pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora. 

Del dneva je bil namenjen ozaveščanju od zrnja do kruha, od čebele do medu in sadja ter od zajtrka do zdravega življenjskega sloga, hkrati pa so otroci tudi radostno dočakali, da so sestavine tradicionalnega slovenskega zajtrka – kruh, maslo, med, mleko ter jabolko – užili v družbi svojih vrstnikov.

Želimo si, da bi Tradicionalni slovenski zajtrki potekali tudi v prihodnje.

Tina Bevk, vodja šolske prehrane 

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost