041 619 125 info@os-vipava.si

Imate težave s klopi? 

Vam čebele zajeda varoja? 

Vas je groza  pajkov in škorpjonov?

Če je odgovor DA ali NE, v obeh primerih ste učenci 8. in 9.razredov vabljeni, da se pridružite spoznavanju skupine PAJKOVCEV; mogoče jih začnete gledati z drugačnimi očmi.

Poleg osnovnih značilnosti živali, se bomo seznanili še z raznimi zanimivostmi npr. pletenje in možna uporaba pajčjih mrež, oblike prehranjevanja, načini dvorjenja, bolezni klopov kot sta borelija in meningitis, ter prepoznavanje strupenosti škorpjonov, kar nam lahko pomaga v vsakdanjem življenju.

V lanskem šolskem letu je naš devetošolec Maj Max Štritof  tako dobro obvladal GLIVE, da je na državnem tekmovanju dosegel srebrno priznanje. Čestitke!

Ali veste, da se je slovenski raziskovalec pajkov Matej Gregorič poklonil uspehom naše najboljše smučarke Tine Maze na prav poseben, biološki način. Novo odkrito vrsto drevesastega pajka je poimenoval Caerostris tinamaze. (Glej prvo fotografijo…)

Šolsko tekmovanje bo organizirano 20.oktobra. Vabljeni k vpisu.

Barbara Kodelja Pavlin

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost