041 619 125 info@os-vipava.si
V sredo, 8.9.2021, smo se petošolci iz Vipave, Podnanosa ter četrtošolci in petošolci iz Goč odpravili na naravoslovni dan v Park Škocjanske jame.
 
Po kratki vožnji smo se najprej sprehodili  do razgledne točke na učni poti, potem pomalicali, kmalu pa se nam je pridružila vodička, ki nas je popeljala do vhoda v podzemni kanjon, kjer smo opazovali čudoviti podzemni svet, ki ga je oblikovala reka Reka in površinska voda obogatena z apnencem.
 
Po izhodu iz jame smo naredili eno gasilsko spominsko fotografijo, nato pa se povzpeli preko naravnega mosta, ki je med Veliko in Malo dolino proti vasi Škocjan. Tam smo si ogledali še brezno in na razgledni točki opazovali hribovje Nanosa, Vremščice in Snežnika. 
Pri povratku na avtobusno postajo je sonce že močno grelo, zato smo se z veseljem usedli na avtobus in se vrnili domov.
(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost