041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 14.9. smo imeli devetošolci kulturni dan. V Ljubljani smo spoznavali življenje in delo našega največjega arhitekta, Jožeta Plečnika. Plečnik je z gradnjo pomembnih stavb in ureditvijo ulic, trgov, parkov, nabrežij in mostov spremenil podobo mesta Ljubljane, ki ji danes pravimo celo Plečnikova Ljubljana.

Sprehodili smo se po mestu, po t.i. kopenski osi, kjer smo med drugim videli Trnovski most, Križanke, Ilirski steber,  Narodno in univerzitetno knjižnico, Kongresni trg s parkom Zvezda in Tromostovje.

Poleg tega smo se ustavili tudi v Trnovem, kjer si je Plečnik uredil dom. Ogledali smo si njegovo domovanje, ki si ga je uredil po svojih željah.

Na kulturnem dnevu smo spoznali, kako velik človek je bil Plečnik in kako na nek način preko svoje dediščine živi še vedno z nami. Temu botruje tudi dejstvo, da je odbor za svetovno dediščino Unesca na seznam svetovne naravne in kulturne dediščine vpisal tudi njegova  izbrana dela v Ljubljani.

K.L.

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost