041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 10. 9., so imeli prvošolci na Gočah kar dva obiska. Že takoj zjutraj jih je obiskala zobozdravnica Damjana. Povedala in pokazala jim je, zakaj je potrebno, da si vsak dan umivamo zobe in se zdravo prehranjujemo. Prebrala jim je tudi pravljico. Razdelila jim je dnevnike beleženja umivanja zob in prav posebno knjižico, v katero bodo vsa leta zbirali štampiljke. Na koncu so se naučili tudi pesmico.

Takoj za tem je prišel policist Darko. Prvošolcem so se tokrat pridružili tudi tretješolci, saj znanja o prometni varnosti ni nikoli preveč. Policist jim je razložil, kako se v prometu obnašamo kot pešci in kolesarji. Povedal jim je kar nekaj poučnih primerov, kako se v prometu NE SMEMO obnašati. Tudi otroci so podali nekaj svojih izkušenj. Na koncu smo sklenili, da bomo previdno hodili po levem robu cestišča, vedno pogledali preden bomo prečkali cesto, s kolesom se bomo vozili s čelado in v spremstvu staršev, medtem ko bomo na vožnjo traktorja počakali, da še malo zrastemo.

Oba obiska sta nas spomnila, kako pomembno je skrbeti za lastno zdravje in za varnost sebe in drugih v prometu.

Anita Čujec

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost