041 619 125 info@os-vipava.si

Naše prvošolce in njihove starše je prvi šolski dan pričakal s soncem obsijan. Pred šolo sem vse pozdravila in jih nagovorila. Otroke sem povabila, da so simbolično vstopili s preskokom ovire pred vhodnimi vrati in postali so pravi šolarji prvošolci. Povabila sem jih v učilnico, kjer smo si ogledali videoposnetek s kulturnim programom, ki so ga pripravili starejši šolarji matične šole pod mentorstvom ge. Nadje Rodman Koradin. Zatem smo nekaj časa posvetili medsebojnemu spoznavanju. Z zanimanjem so prisluhnili pravljici o volku, ki se je s trdno voljo in vztrajnostjo naučil brati in tako postal učen. In če si učen, moraš biti tudi lepo vzgojen. Oboje je volku uspelo in tako je postal prijatelj živalim na kmetiji. Še več. Živali so sklenile, da bodo postale pripovedovalke zgodb in potovale po celem svetu. V nadaljevanju smo izdelali knjižno kazalo in z navdušenjem so se narisali v spomin na prvi šolski dan. Seveda ni manjkala torta. Dobili so rumene rutke, da jih bodo vsi prepoznali kot prvošolce v prometu. Ravnateljica ga. Mojca Pev nas je obiskala in prijazno nagovorila med dogajanjem prvega šolskega dne.

Prvošolcem želim, da bi jim bila šola prijazna hiša učenosti ter mnogo iskrivosti in vedoželjnosti.

Učiteljica Marica Kobal

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost