041 619 125 info@os-vipava.si
Safe.si je v sodelovanju IGLU teatra posnel igrane prizore, ki na inovativen in sproščen način mladim približajo aktualne teme negativnega vpliva interneta na samopodobo, odvisnosti od komentarjev in všečkov, prekomerne rabe interneta, doomscrollinga, vrstniškega pritiska na internetu in spletnega nasilja, varni uporabi interneta in družbenih omrežij.  V sklopu preventivnega delovanja šole si bodo učenci od 6. do 9. razreda v torek, 2. novembra – 1. šolsko uro z razredniki ogledali posnete igrane prizore o vplivu interneta na mlade in se pri RU pogovorili o tem kaj učenci menijo o vplivu interneta na mlade. Komu lahko verjamejo? Zakaj je pomembno, da prepoznajo resnico od laži? Kaj se lahko pogovarjajo z neznanci na spletu in kdaj je potrebno prekiniti komunikacijo z njim? Ali je potrebno poiskati pomoč, če jih na spletu ustrahujejo ? Komu je potrebno povedati? Katere veščine so potrebne za varno uporabo interneta in/ali pametnih telefonov? Ali pri komunikaciji in druženju na spletu veljajo enaki standardi obnašanja kot v resničnem življenju?
 
Družbena omrežja in internet imajo velik vpliv na vse, še posebno pa na mlade. Za namen ozaveščanja smo s skupino učenk 7. b v avli šole pripravili informacije o varni uporabi interneta, nasvete o ravnanju v primeru težav pa poiščite tudi na spletnih straneh safe.si
 
Želimo vam varno in odgovorno uporabo interneta in družbenih omrežij.
 
Pripravila Mojca Habič, ŠSS
 
 
(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost