041 619 125 info@os-vipava.si

Letos našo šolo obiskujeta tudi dva učenca iz Poljske.

V sredo, 17. 11., sta nam skupaj s svojima staršema predstavila Poljsko. Predstavili so osnovne podatke o državi, večja mesta, znane osebnosti, športnike in pisatelje. Za konec smo si ogledali dve poljski risanki, vsem dobro poznano Bolek in Lolek.

Poljsko veleposlaništvo pa je za naše učence pripravilo tudi bogata darila. Podarili so jim zbirko poljskih otroških pesmi, ki so jih prevedli študentje polonistike. Učenci so prejeli še barvice, odsevni trak in otroški poljski zemljevid. Šola je v dar prejela igro Spomin. Seveda za zaključek predstavitve ni manjkalo niti poljsko sladko presenečenje.

Ob tem bi se v imenu kolektiva OŠ Draga Bajca Vipava, PŠ Goče zahvalila staršem in našima poljskima učencema za izvirno in bogato predstavitev ter veleposlaništvu Republike Poljske za vsa prejeta darila. Prav je, da se medkulturnost širi in da so del tega tudi najmlajši. Se že veselimo nadaljnjih predstavitev.

Anita Čujec

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost