041 619 125 info@os-vipava.si

Prvošolci podružnične šole Vrhpolje smo imeli v četrtek, 11. 11. 2021, tehniški dan.

Darežljiva jesen je kot nalašč za ustvarjanje z naravnimi materiali. Svojstvena je tudi po barvitosti narave in marsikateri izmed učencev nam je s šopkom rumeno rdečkastega ruja pričaral kanček jeseni v učilnico. Pogovarjali smo se, kaj so zanimivega doživeli med nabiranjem gozdnih plodov. Ugotavljali smo, zakaj pod hrastovim drevesom ni bilo mogoče najti želodov, ostalo pa je ogromno kapic, kar je opazila ena izmed učenk. Le kdo neki si je privoščil bogato pojedino pred bližajočo se zimo, ko živali pesti pomanjkanje hrane? Morda divji prašiči ali pa veverice? Preizkusili smo se v reševanju ugank o gozdnih živalih in plodovih. Izkazali smo se v izvrstnem poznavanju le teh.

Nato je prišlo na vrsto ustvarjanje z naravnimi materiali. Plodov, listkov, vejic, kamenčkov in podobnega smo imeli na pretek in hvala tudi staršem, ki so poskrbeli za to. Naša domišljija in ustvarjalnost je prišla na dan in pod spretnimi prsti so nastajati možički, veveričke, sovice, ježki, … Mnogo izvirnosti smo pokazali tudi pri upodabljanju motivov z jesenskimi listi. Nazadnje smo izdelali sončnice iz koruznega ličja ter zrnja. Vse izdelke smo postavili na ogled pred učilnico tudi ostalim šolarjem. S sončnicami smo okrasili končnice omar v garderobi. Privabljajo naše poglede ob jutranjem prihodu v šolo in nas spominjajo na tople poletne dni, ki so za nami.

Oglejte si naše izdelke.

Učenci in učiteljica 1. razreda Podružnične šole Vrhpolje

 

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost