041 619 125 info@os-vipava.si

V sklopu kulturnega dne smo si ogledali sinhronizirano risanko z naslovom Vrvež v moji glavi. Risanka govori o čustvih ter kako se z njimi spopada glavna junakinja, Riley. Zgodbo spremljamo skozi oči čustev, ki upravljajo s kontrolno ploščo, s katero sprožajo vedenje. Upravljalci plošče so Sreča (veselje), Cmera (žalost), Reva (strah), Bes (jeza) in Gravža (gnus). Zgodba se srečno razplete s pomočjo Cmere. Čudno, kajne?

Veliko smo se pogovarjali o čustvih, o tem kako jih pokažemo, kaj pomenijo, kako jih poskušamo nadzorovati ter kako bi se sami počutili, če bi bili Riley. Vsak je poskušal narisati čustvo, katero prevladuje v njem. Razložili smo semafor jeze, ga v različnih situacijah uporabili in se dogovorili, da ga bomo uporabljali.

Naučene tehnike (predvsem samonadzora nad jezo) smo preizkusili v družabni igri Človek ne jezi se. Tako je čas minil zelo hitro

2. razred Vrhpolje

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost