041 619 125 info@os-vipava.si

Spanje je za zdravo življenje prav tako pomembno kot sta gibanje in uravnotežena prehrana. Žal se prepogosto zgodi, da si zanj ne vzamemo dovolj časa. Nacionalni inštitut za javno zdravje namreč ugotavlja, da glede na priporočila samo tretjina slovencev spi dovolj ur na dan.

Pomanjkanje spanja ni povezano le z znižano energijo in koncentracijo. Dalj časa trajajoče pomanjkanje količine in kvalitete spanca prispeva k slabšemu utrjevanju spomina, imunskemu odgovoru, uravnavanju hormonov, srčno-žilni regulaciji ipd., torej k negativnim zdravstvenim izidom.

NIJZ je v okviru Nacionalnega programa duševnega zdravja – MIRA pripravil priporočila za zdravo spanje otrok in odraslih. Vabim, da si jih preberite v prilogi.

Več zanimivih prispevkov o pomenu spanja za kvalitetno življenje je mogoče najti na spletni strani Nacionalnega inštitura za javno zdravje.

 

Pripravila: Živa Vidic, svetovalna delavka

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost