041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci naše šole so se v četrtek, 10. marca udeležili Medobčinskega otroškega parlamenta, ki ga je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina. Dogodek je potekal na daljavo. Poleg učencev naše šole so sodelovali še predstavniki OŠ iz Ajdovščine, Dobravelj, Cola, Otlice, Vipave in CIRIUSA. V začetnem delu srečanja so si učenci izmenjali informacije o delu OP na šolah, tema letošnjega OP je »Moja poklicna prihodnost«. V tem delu OP je sodeloval Matija iz 6. a. Mlade parlamentarce sta pozdravila tudi župana obeh občin, g. Goran Kodelja in g. Tadej Beočanin in prijazno odgovorila na vprašanja. Tretji del je potekal v dveh delavnicah, ki sta ju vodila gosta ga. Eva Ostrouška (EVA OSTROKLJUN) in g. Jani Jugovic (COOLFOTR). Učenke 5. a so se udeležile obeh delavnic. Emma, Natalija, Kiana, Marta in Erika aktivno sodelovale v debati in postavljale zanimiva vprašanja. Njihove vtise je zapisala Kiana.

 

Mentorica: Mojca Habič

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost