041 619 125 info@os-vipava.si

Kdo: Učenka/ učenec 6. – 9. razred

Kaj se kuha: Glavna jed iz testenin Mlinotest

Jed je lahko sodobna ali tradicionalna in temelji na kulinaričnem izročilu. Jed je potrebno komisiji prezentirati za okušanje/ocenjevanje in fotografiranje. Jed se pripravi na matični šoli.

Tričlanska komisija v sestavi dveh vrhunskih chefov:

Julijana Krapež (Restavracija Strelec, Ljubljanski grad in finalistka prve oddaje Gostilna išče šefa), Denis Ibrišimovič (Gostilna Podfarovž Vipava) in članica podjetja Mlinotest Mateja Tominec (vodja razvoja, strokovnjakinja iz področja prehrane) na lokaciji v šoli oceni jed.

Ekipa pripravi recept in sestavi vizualno privlačen krožnik. Pri ocenjevanju upoštevamo: okus, izgled in inovativnost.

Prvi dve ekipi se pomerita za naslov Mlinochef na prireditvi Pašta Fešta, 28. 5. 2022 na Lavričevem trgu v Ajdovščini. Na prireditvi se bodo tekmovalci pomerili v pripravi jedi s skrivnimi sestavinami in določenem času. Zmaga tista ekipa, ki pripravi po okusu, izgledu in inovativnosti najboljšo jed.

Prijave zbirava do torka, 29.3.2022

 Tina in Barbara

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost