041 619 125 info@os-vipava.si

Vključeni v projekt Rastem s knjigo smo sedmošolci v torek, 12. aprila 2022, imeli kulturni dan.

Najprej smo se peš odpravili v Vrhpolje, kjer nas je pričakala upokojena učiteljica, gospa Lea Kobal. V rimski sobi smo se posedli na lesene stolčke in si ogledali poučen film o Teodoziju in bitki pri Mrzli reki. Po ogledu smo na igrišču pomalicali in igrali različne igre z žogo.
Sledila je vrnitev v Vipavo. Druga skupina si je na poti v Vipavo ogledala še mozaike Marka Rupnika v cerkvi sv. Primoža in Felicijana.

Naš naslednji cilj je bil obisk Lavričeve knjižnice v Vipavi. Prijazna knjižničarka, gospa Valentina Tominec nam je predstavila knjižnico. Povedala je, kako postaneš član Lavričeve knjižnice in nam predstavila letošnjo darilno knjigo Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej. Seznanila nas je s projektom Beremo s tačkami in Ure pravljic za otroke iz vrtca. Da nekatere knjige lahko beremo tudi na pametnem telefonu ali računalniku, smo videli na spletni strani Biblos. Pred ogledom knjižnice smo  še rešili anketo o tem, koliko knjig preberemo letno.

Tako se je zaključil poučen in zanimiv kulturni dan.

Hana Živec, 7. c    

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost