041 619 125 info@os-vipava.si

Z učenci smo si pogledali film – animirano upodobitev Malega princa. V zgodbi nastopa deklica, ki jo mama  pripravlja na svet odraslih, ki ga otroci doživljajo drugače. Čudaški, a prijazni sosed – letalec, ji odpre vrata v nenavaden svet, v svet domišljije, v katerem je vse mogoče in ga je že davno spoznal v  Malem princu.

 V pogovoru z učenci smo spoznali, da sta prijateljstvo in ljubezen pomembna, da je dovoljeno sanjati in leteti na krilih domišljije in da pogosto odrasli otrok ne razumejo.

Resnično pomembne stvari lahko vidimo le s srcem: KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM, BISTVO JE OČEM PRIKRITO.

Ker h kulturi spada tudi likovno ustvarjanje, smo natisnili matrice pirhov, ki smo jih naredili pri likovni umetnosti. Izdelke smo razstavili in šolo okrasili v vzdušju prihajajočih praznikov. Svoje izdelke so dodati tudi učenci podaljšanega bivanja.

Z učenci sem bila Marija Nabergoj, pri podaljšanem bivanju pa Nadja Bratina Berčan

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost