041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 12. 4. 2022, smo z devetimi razredi izvedli tretji športni dan. Odpravili smo se na Sončarico. Izhodišče je bilo parkirišče pred Budanjsko kočo. Po dobri uri strme hoje po gozdnatem področju, smo dosegli najvišjo točko našega pohoda. Odprl se nam je prekrasen razgled po Vipavski dolini, pogled pa je segel tudi do oddaljenih Julijskih Alp in morja. Po krajšem premoru smo pot nadaljevali po robu Gore. Po zanimivem kramljanju in krasnih razgledih, je pot do Otliškega okna hitro minila. Čakal nas je še spust do izvira Hublja.

Nasmehi, zadovoljstvo, iskrice v očeh, dobro počutje. Ja, ta pohod nam je dal vse to.

Osvoji goro, ne da bi postavil svojo zastavo,
temveč, da bi sprejel izziv,
užival zrak in opazoval razgled.
Osvoji jo tako, da boš videl svet;
ne tako, da svet vidi tebe.
David McCullough Jr.

ATP

 

 

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost