041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 25. 5. 2022, smo imeli drugošolci matične šole športni dan. Z avtobusom smo se odpeljali do parkirišča pod Ustjami, od tam pa smo se peš odpravili do Vipavskega Križa.

Ob poti smo občudovali žitna polja, vinograde in se preizkušali v prepoznavanju različne zelenjave. Naš prvi postanek je bil v Plačah, kjer smo se ohladili v senci kapele Lurške Matere božje. Pot smo nadaljevali do Vipavskega Križa. Sprehodili smo se po kriških gasah in si ogledali grad. Obiskali smo podružnično šolo Vipavki Križ in kratek čas preživeli v družbi naših vrstnikov.

Iz Križa smo se spustili do Malih Žabelj in v senci spomladansko ozelenelih dreves pot nadaljevali do vasi Cesta. Tam smo se igrali na otroških igralih in si razdelili še zadnje sladke dobrote, ki so jih skrivali naši nahrbtniki.

Veseli, razigrani in prav nič utrujeni smo se z avtobusom vrnili v Vipavo.

Preživeli smo zanimiv in lep dan.

2.a in 2.b

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost