041 619 125 info@os-vipava.si

V okviru projekta Tedni vseživljenjskega učenja nas je v podaljšanem bivanju v Podnanosu obiskala gospa Lilijana Vidrih Lavrenčič. Zanimivi pripovedovalki so učenci z navdušenjem prisluhnili. 

Petošolka Julija Pestelj je o njenem obisku zapisala:

26. 5. 2022 nas je presenetil obisk Lilijane Vidrih Lavrenčič. Predstavila nam je kako bi živeli brez plastike. Pokazala nam je kako so prišli do moke, kako so bili oblečeni, pripovedovala zgodbice, pekli smo kruh, igrali smo tombolo, opazili smo tudi kozice v katerih so pripravljali polento. Opisala nam je delo na njivi, v kuhinji, v času zime in poletja, način pranja in petrolejko. Na koncu pa je napočil najslajši čas – svež topel domači kruh. Pojedli smo cel hlebec in se odpravili na avtobus, drugi pa v podaljšano bivanje.

Kako lepo smo se imeli, si lahko ogledate v galeriji fotografij.

Lucija Premrl

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost