041 619 125 info@os-vipava.si

Z učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet umetnost, smo se odpravili v Ajdovščino, da bi spoznali dela enega najpomembnejših slovenskih umetnikov 20. stoletja, Vena Pilona.

Za večino učencev je bil to prvi stik z galerijskim prostorom. Posebna zahvala gre osebju galerije, ki je za nas pripravilo tako poučno in zabavno umetniško doživetje.

Četrtošolka Tina Rener je tako zapisala svoje vtise:

»V torek, 7.6.2022, smo se učenci 4. in 5. razredov matične šole in podružnične šole iz Podnanosa, ki obiskujemo neobvezni izbirni predmet umetnost po pouku z mini avtobusom odpeljali v Ajdovščino. Tam smo obiskali Pilonovo galerijo. Na začetku smo si ogledali zbirko del Vena Pilona. Najbolj mi je bila zanimiva njegova slikarska paleta in fotoaparat. Po ogledu razstave in predstavitvi Venovega življenja smo se učenci pozabavali s sestavljanjem njegovih del v obliki sestavljank.  Sledila je še likovna delavnica z ogljem in svinčnikom. Nastali so čudoviti izdelki. Po končani delavnici smo se z mini avtobusom vrnili v Vipavo.«

Lucija Premrl

(fotografije: Vida Trošt, Lucija Premrl)

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost