041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 14. 9. 2022 smo imeli z učenci osmih razredov kulturni dan po Vipavi. Ob osmih zjutraj smo se dobili pred šolo, od koder smo se peš odpravili so cerkve svetega Štefana v Vipavi. Učiteljica zgodovine nam je predstavila notranjost cerkve in povedala zgodbo o svetem Štefanu. Nato smo učence razdelili v dve skupini. Z eno skupino smo šli najprej na pokopališče, kjer smo videli dve egipčanski grobnici in obiskali grob Draga Bajca. Z drugo pa smo obiskali nečakinjo Draga Bajca, po katerem se imenuje tudi naša šola. Predstavila nam je njegovo življenjsko zgodbo, pokazala slike iz časa njegovega življenja in povedala svojo izkušnjo življenja v času vojne. Potem sta se ti dve skupini zamenjali. Po malici, ki smo jo pojedli v parku v Vipavi, so učenci ostali razdeljeni v dve skupini. Z enimi smo najprej obiskali Lanthierjev dvorec. Z drugimi pa smo spoznavali geografske značilnosti Vipave. Učenci so se naučili, kako izmeriti hitrosti vodnega toka, kako s pomočjo aplikacije so določati vrste rastlin in kako se orientirati s pomočjo zemljevida. Nato sta se skupini zopet zamenjali. V šolo smo se vrnili ob 12.20.

Učiteljica geografije

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost