041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci drugega razreda celotne šole smo se v ponedeljek, 17. 10. 2022, odpravili v Novo Gorico. Najprej smo si ogledali osrednjo knjižnico Franceta Bevka, kjer so nam predstavili organizacijo knjižnice ter nas peljali po različnih oddelkih. Za konec smo si ogledali še Bevkovo sobo, v kateri je razstavljena pisalna miza Franceta Bevka, njegov pisalni stroj in nož za pisma.

Nato pa smo hitro odhiteli v slovensko narodno gledališče, kjer smo si ogledali gledališko predstavo Janko in Metka. V predstavi liki ne govorijo, v ospredju je igralčev gib in telo v spremstvu glasbe.

Nad predstavo smo bili navdušeni, saj je pripravljena na hudomušen način. Veliko je bilo smeha in na koncu ploskanja.

Pred odhodom domov smo še pomalicali in se igrali na igralih za gledališčem.

Učiteljica Breda

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost