041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci 4. in 5. razredov, učitelji in spremljevalci OŠ Draga Bajca Vipava s podružnicami smo si v začetku oktobra ogledali ostanke rimske utrdbe in naselbine v Ajdovščini, obiskali Goriški muzej ter Pilonovo galerijo.

Kulturni dan je opisala Anisa Jelerčič, 4. b:

IZLET V AJDOVŠČINO

Danes smo šli najprej v Pilonovo galerijo, potem v muzej in še na sprehod po Ajdovščini. V Pilonovi galeriji smo opazovali slike, bile so mi zelo všeč. Bilo jih je veliko. Pri koncu nam je gospa dala list in barvico. Vsak si je izbral eno sliko in jo skušal narisati. Potem smo se zahvalili in odšli. Šli smo malicat. Po malici smo šli v muzej. Tam nam je arheologinja govorila o Rimljanih. Povedala nam je, da so Rimljani govorili latinsko. Bilo je zelo zanimivo. Potem smo šli pogledat še Ajdovščino. Preden smo odšli, smo se še zahvalili. Ko smo šli na sprehod po Ajdovščini, je gospod govoril o ruševinah Rimljanov, ogledali smo si tudi terme. Odšli smo na avtobusno postajo in se odpeljali v šolo, potem sem šla domov. Bilo mi je lepo.

Vida Trošt

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost