041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 14. oktobra 2022, nas je devetošolce obiskal Jakob Domenik, bivši učenec naše šole, danes pa dijak 4. letnika Škofijske gimnazije Vipava. Predstavil nam je svoje literarno delo Za jezik in brate. Gre za pesnitev, ki ima sedemdeset kitic in je nastala po vzoru Prešernovega Krsta pri Savici. Povedal nam je, da je navdih za to delo našel v svojem rojstnem kraju Vrhpolju. Glavni junak je Feliks, ki se zavzema za svoj narod in njegove pravice. Dogajanje se najprej odvija na soški fronti, nato pa se premakne v Vrhpolje. Jakob nam ni predstavil le svojega literarnega talenta, temveč nas je navdušil tudi kot avtor in pevec pesmi Pripoved nonota, ki jo je zapel ob kitarski spremljavi Matica Tomažiča. Na koncu nas je opomnil, naj vedno poslušamo svoje srce, naj ljubimo svojo domovino in naj se ne sramujemo svoje narodnosti. Lahko rečemo, da je Jakob junak našega časa, glasnik domoljubja v sodobnem času in prepričljiv zgled vsem mladim v Vrhpolju, Vipavi, dolini in domovini.

Ela in Benjamina, 9. b

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost