041 619 125 info@os-vipava.si

V projektu UČENEC – UČITELJ, ki vsako leto potekal 5. oktobra, je sodelovalo 29 učencev iz 9. in 8. razredov. S to obliko aktivnosti obeležimo svetovni dan učiteljev in učencem ponudimo priložnost za spoznavanje poklica učitelja.

S pomočjo učiteljev posameznega razreda ali predmeta so se učenci predhodno pripravili na izvedbo ure in uro izvedli v paru. V večini razredov so bili pri uri prisotni tudi učitelji, ki so mlade učitelje pohvalili za dobro pripravo in izvedbo ure. Učenci so navodilom in razlagi mladih učiteljev dobro sledili in v večini primerov niso motili pouka.

Po izvedbi je Vanesa iz 9. a zapisala:

»Bilo je zanimivo in poučno tudi zame. Učenci 7. razreda so bili pridni in so sodelovali. Od sedaj naprej bom na delo učitelja gledala drugače, predvsem me je presenetila količina dela izven učilnice.«

Učenci 3., 4. in 5. razreda na PŠ Podnanos so bili nad izvedbo projekta navdušeni in so prosili, če lahko mladi učitelji pri njih ostanejo cel dan. Morda pa se jim bo želja uresničila z izvedbo vsaj ene ure pouka.

Mentorica ŠS Mojca Habič

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost