041 619 125 info@os-vipava.si

V ponedeljek, 10.10.2022 so se učenci 8. razredov udeležili vojaškega športnega dne, ki so ga organizirali inštruktorji slovenske vojske. Športni dan je potekal v Veščinskem centru vojašnice Janka Premrla Vojka v Vipavi. Učenci so se po kratkem uvodnem delu razdelili v 5 skupin in se odpravili na aktivnosti. Na petih kontrolnih točkah so potekale naslednje vsebine:

1. Streljanje (1a. simulator, 1b. zračna puška)
2. Bojni kondicijski test
3. Orientacija.
4. Vojaški oviratlon na poligonu NATO
5. Pehotne ovire na klasičnem vojaškem poligonu
Učenci so bili zelo motivirani za delo in prikazali visok nivo vzdržljivosti in pripravljenosti za aktivno sodelovanje.
 

Vse fotografije si lahko ogledate TUKAJ.

Fotografije: Leon Rehar

 
(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost