041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 25. 11. 2022 smo tretješolci matične šole izvedli prvi naravoslovni dan. Z avtobusom smo se odpeljali proti Dolenjam. Obiskali smo ARK kmetijo družine Kete.

Na dvorišču nas je pričakal gospod Boris. Najprej smo se sprehodili do bližnjega pašnika, kjer se še vedno pasejo avtohtone pasme ovac – istrska in belokranjska pramenka, bovška ovca ter Jezersko – solčavska ovca. Za vsako pasmo nam je povedal od kod izvira, njene značilnosti ter namen vzreje. Nato smo se odpravili v hlev, kjer smo izvedeli, kater opravila mora gospod Boris opraviti vsako jutro in vsak večer. V hlevu smo spoznali še ostale živali – cikasto govedo, posavskega konja, krškopoljskega prašiča, drežniško kozo ter štajersko kokoš. Ves čas pa nas je spremljal pes Reks, pasme kraški ovčar.

Ko smo zaključili ogled kmetije, smo se sprehodili še do bližnjega Napoleonovega mostu ter se nato odpeljali nazaj v šolo.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost