V praznični čas smo postavili obisk Lutkovnega gledališča Ljubljana.

Posebno takrat ni težko najti veselja, vživeti se v čarobne zgodbe, pravljične junake, očarljive scene …

S prvošolci matične šole ter vseh treh podružničnih šol smo imeli v ponedeljek, 19. 12. 2022 kulturno obarvani dan.

Z dvema avtobusoma smo se odpravili v naše praznično okrašeno glavno mesto ter najprej odšli na potep po starem mestnem jedru in zavzeto opazovali kulturne znamenitosti Ljubljane.

Nato smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Zverjašček. Navdušile so nas lutke in scenografija, predvsem pa lepo sporočilo predstave. Naučili smo se, da se je o stvareh treba prepričati na lastne oči in da je premagati strah nekaj, za kar ni potrebno veliko. Le ščepec radovednosti, predvsem pa poguma. Kar pa je ponovno dovolj, da se iz največjega sovraštva lahko zelo hitro razvije največje prijateljstvo.

Sledila je le še vožnja v našo čudovito dolino. Da je pot hitreje minila, smo z učenci prepevali božično-novoletne pesmi ter si tako pričarali prav posebne praznične trenutke.

Učiteljica Anita Hrovatin