041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 13. januarja 2023, smo obiskali naše glavno mesto. Najprej smo si ogledali Narodno in univerzitetno knjižnico, eno najlepših stavb arhitekta Jožeta Plečnika. Ker je NUK res velik hram zgodovinskih zapisov, se tu prirejajo tudi različne razstave. Tako smo se lahko v času našega obiska sprehodili skozi Kajuhovo življenje in delo z obsežnim izborom fotografij, osebnih dokumentov in rokopisov njegovih pesmi ter pisem. Razstava je nastala ob letošnji 100-letnici rojstva pesnika Karla Destovnika – Kajuha.

Ob enajstih pa sta nas v Cankarjevem domu že čakala Boštjan Gorenc Pižama in Nik Škrlec, ki sta Reformatorje v stripu, eno odmevnejših knjižnih zgodb preteklega leta, preselila na oder.

V predstavi Reformatorji na odru smo dobili odgovor na to, kako lahko spremenimo svet na bolje, kako lahko ustvarjamo pomembne mejnike za življenje vseh in kako so nam veliki ljudje v resnici povsem podobni. Obenem pa smo se še pošteno nasmejali.                                                                                             

Urška Kumar

 

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost