041 619 125 info@os-vipava.si

Drugošolci že znamo pisati z velikimi in malimi tiskanimi črkami. Sedaj se učimo še pisane črke in vemo, da pisanje z roko ni enostavno. Toda s trudom in vztrajnostjo nam tudi to uspeva. V tednu pisanja z roko smo se odločili, da bomo napisali pisma. Učenci 2.a smo jih napisali učencem 4. in 5. razreda v CIRIUS, učenci 2.b pa tistim, ki bivajo v Pristanu. Pri pisanju smo se zelo potrudili in jih okrasili tudi z risbami. Učenci 2.b razreda so jih že v petek odnesli v Pristan, učenci 2.a razreda pa so jih v CIRIUS  odnesli v sredo. Z učenci so se srečali v njihovi učilnici in vsak je svoje pismo osebno izročil svojemu prejemniku. Tako smo se lahko tudi med seboj spoznali. Ugotovili smo, da smo si različni a obenem zelo podobni. Vse nas zanimajo podobne stvari, vsi se radi igramo, pojemo, plešemo in tudi pisane črke se sedaj vsi učimo pisati. Dogovorili smo se, da se prihodnjič srečamo v naši šoli. Naš skupni čas je hitro minil in odpravili smo se zopet v šolo. Ob odhodu smo se ustavili še na njihovem dvorišču, kjer nas je razveselil velik kup snega. Dovolili so nam, da ga tudi mi preizkusimo. Kljub temu, da nismo imeli rokavic in je bil sneg mrzel, smo se z velikim veseljem kepali.

Bili smo zadovoljni, saj smo s pismi razveselili starejše v Pristanu in učence v CIRIUS-u.

Učiteljici Elena in Nadja

 

 

 

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost