041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 29. 3. 2023 smo v Vrhpolju dobili prav poseben obisk.

Obiskala sta nas dva terapevtska para – gospa Metka in njen terapevtski pes Šaci ter gospa Jean in njen terapevtski pes Maisie. Obe vodnici s svojima kužkoma delujeta pri Zavodu PET (Zavod za posredovanje s pomočjo psov). Zavod PET s svojimi terapevtskimi pari obiskuje bolnišnice, domove starejših občanov, razne zavode in tudi šole.

Skozi različne praktične dejavnosti smo se naučili primernega stika s psi ter premagovanja strahu pred njimi. Vodnici sta nam opisali svoja psa, predstavili kako skrbita zanj, povedali kaj so njune posebnosti.

Dotaknili sta se tudi prostovoljnega dela, ki ga opravljata skupaj s svojima kužkoma. Učenci so pri uri aktivno sodelovali in postavljali različna vprašanja.

Naučili smo se veliko novega in zraven zelo uživali.

Daša

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost