041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 4. aprila., je v Novi Gorici potekal že 33. regijski otroški parlament. O duševnem zdravju, ki je tema letošnjega otroškega parlamenta sta razpravljani tudi dve učenki naše šole.

Zbrali smo se v dvorani Mestne občine Nova Gorica. Po uvodnem nagovoru podžupana in drugih gostov, so se učenci razdelili v štiri skupine, vsaka je imela svoje uvodno vprašanja na temo duševnega zdravja. Po končanem razpravljanju je vsaka skupina predstavila svoje ugotovitve. Regijski otroški parlament se je zaključil z izvolitvijo predstavnikov, ki se bodo 12. aprila udeležili nacionalnega otroškega parlamenta.

Mlade parlamentarke so o dogodku zapisale:

Meni je bilo zelo všeč. Najbolj se mi je zdelo lepo, ko smo se pogovarjali o duševnem zdravju. Všeč mi je dejstvo, da so vsi tam temo duševnega zdravja vzeli zares.

Lisa, 8. razred

Meni je bilo super, upam, da bomo to lahko še kdaj ponovili.

Hana, 8. razred

Živa Vidic

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost