Drugošolci so celo leto radi zahajali v knjižnico.  V petek, 9. 6.,  pa so se nekateri učenci iz 2. a zbrali v šolski knjižnici zvečer, ob 18.00. Čakala jih je večerna pravljica.

Najprej so poslušali pravljico Otoček pisateljice Smriti Prasadam-Halls. Na kratko smo se o njej tudi pogovorili. Seveda pa niso samo poslušali, pač pa tudi sodelovali, saj je bilo treba požrešne lisice pregnati s kar se da glasnim vikom in krikom ovc, konjev, osla, pujsov, petelinov in drugih živali.

Sledila je živalska uganka in malo razgibavanja, nato pa še presenečenje: na obisk je prišla gospa Vida Trošt in to s kitaro! Naslednjih 15 minut je ob petju pesmic o živalih hitro minilo.

Pred zaključkom večerne urice pa jih je čakala še ena razburljiva naloga in sicer lov na zaklad. Natančno je bilo treba prebrati in upoštevati navodila in zaklad, pisani baloni, je bil hitro odkrit.

Najlepša hvala staršem za sodelovanje in gospe Vidi, da nam je popestrila našo urico.

Kristina Kovač