041 619 125 info@os-vipava.si

Zadnji šolski dan smo na matični šoli obeležili s prireditvijo ob dnevu državnosti. Marija Batagelj je na violino zaigrala Zdravljico. Ob čudovitem petju Natalije Batič je zaplesala balet Marta Nabergoj. Karolina Nadbath in Karin Makovec sta se pogovarjali o začetku počitnic in državnem prazniku. Gospa ravnateljica je na kratko strnila misli celega šolskega leta in učencem zaželela lepe počitnice. Asja Laharnar in Lara Vrtovec sta odplesali ples, s katerim sta se na evropskem tekmovanju uvrstili na 2. mesto in tako postali vice prvakinji. Sledila je glasbena pravljica Vile življenja, ki jo je napisala in uglasbila učiteljica glasbe Kaja Praprotnik. Pravljica je prepletena s paleto različnih čustev (veselje, ljubezen, bolečina, jeza, strah). Čustva so bila predstavljena s solističnim petjem, z otroškimi glasovi otroškega pevskega zbora pod vodstvom učiteljice Nadje Rodman Koradin ter deklamacijami učenk. Prepevale so učenke Natalija Batič, Zora Furlan, Nina Gec, Pavla Lazić in Erika Režonja. Učenke Katerina Dall’Olio, Flora Koritnik, Marta Nabergoj in Lara Rondič pa so pesmi deklamirale. Odpeti in zaigrani pravljici je sledila podelitev priznanj, ki so jih prejeli učenci predmetne stopnje od 6. do 8. razreda na različnih tekmovanjih in natečajih. Priznanje pa so prejele tudi košarkarice, ki so na državnem tekmovanju Košarkarski superšolar dosegle 2. mesto in postale slovenske podprvakinje. To so učenke Monika Funa, Zala Prah Peljhan, Doroteja Rehar, Tajda Žgur, Sara Dolenc, Manica Fabčič, Pia Suša, Blažka Nabergoj, Neli Žgur, Živa Mohorčič, Meta Rener, Tinkara Klančnik in Ana Strilič. Na tekmovanju v zbiranju starega papirja se je najbolje izkazala učenka Jerneja Hlača, ki je prispevala kar 3195 kg papirja. Nagrado si je prislužil tudi 6.a razred, ki je s skupnimi močmi zbral 4042 kg papirja. Vsem prejemnikom priznanj in nagrad iskreno čestitamo. Učenke od 4. do 6. razreda, ki se udeležujejo plesnega tekmovanja Šolski plesni festival, kjer zastopajo matično šolo, so odplesale še zadnji ples. Otroški pevski zbor in prvošolčki so ob koncu prireditve zapeli pesem Počitnice, kitaristi pod mentorstvom učiteljice Vide Trošt pa so poskrbeli za glasbeno spremljavo.

Najlepša hvala vsem učenkam in učencem, ki ste nam s svojim pevskim, igralskim ali deklamacijskim vložkom polepšali zadnji šolski dan. Posebna zahvala pa gre vsem učiteljicam oziroma mentoricam, ki ste pripravljale učenke in učence na nastop ter ostalim učiteljicam in tehničnemu osebju, ki ste kakorkoli pripomogli k izpeljani zaključni prireditvi.

Elena Curk

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost