041 619 125 info@os-vipava.si

Male sive celice je kviz, ki ga spremljajo vse generacije.

Namenjen je sedmošolcem, osmošolcem in devetošolcem, ki po šolskih in področnih tekmovanjih pomerijo svoje znanje pred televizijskimi kamerami.

Tekmovalci se preizkusijo v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije in glasbe.

Predtekmovanje je potekalo v dveh delih. Pisni del so na RTV organizirali kar preko spleta (online), tako da so tekmovalci test reševali na svoji šoli, in sicer vse prijavljene šole hkrati, v torek, 12. 9. 2023 ob 14ih. Našim učencem, kljub temu, da letos niso zbrali dovolj točk za ustni del predtekmovanja, iskreno čestitamo.

Se je pa na naši šoli, ki je bila letos šola gostiteljica, ustnega tekmovanja za primorsko regijo, 18. 9. 2023 udeležilo 8 najboljših šol iz primorske regije iz pisnega dela. Navijali smo za vse tekmovalce, ki jih bomo lahko spremljali v oddaji Male sive celice na TV SLO 1.  

V kvizih pa se lahko preizkusiš tudi ti na povezavi.

Mentorica Tina Bevk

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost