041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 28.9.2023 so imeli 8. razredi kulturni dan. Spoznavali so zgodovinske, kulturne in geografske značilnosti Vipave. Najprej smo se zbrali v cerkvi, kjer so se učenci seznanili z zgodovino Vipave, vipavske cerkve ter umetninami, ki krasijo cerkev. Sledilo je pričevanje gospe Magde Rodman, ki nam je približala obdobje fašizma ter življenje Draga Bajca.  Z učenci smo nato odšli na pokopališče. Učiteljica Ana Kobal je predstavila zgodbo o sarkofagih. Ustavili smo se tudi ob grobu Draga Bajca.

Po malici smo si ogledali Lanthierjev dvorec ter spoznavali geografske značilnosti Vipave.  Učiteljica Andreja Jamšek je za učence pripravila različne naloge, ki so jih uspešno rešili.

Zahvaljujemo se občini Vipava in Zavodu za turizem TRG Vipava, ki so nam omogočili brezplačen voden ogled Lanthierjevega dvorca.  

Zadovoljni in polni novih spoznanj o domačem kraju, smo zaključili prvi kulturni dan v tem šolskem letu.

Elena Kodre Nabergoj, vodja KD

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost