V petek, 29. septembra, so šestošolci prisluhnili delavnici Jezni ptički, ki jo je izvedel predstavnik Centra pomoči pri prekomerni rabi interneta – LOGOUT.

Spregovorili so o varni in odgovorni uporabi spleta ter se seznanili z aktualnimi tveganimi spletnimi vedenji. Poseben poudarek so namenili zasvojenosti z internetom ter spletnemu nasilju.

Ena od šestošolk je o delavnici zapisala:

Delavnica je bila odlična! Veliko je bila razloženega o internetu in zasvojenosti ter o načinih, kako zasvojenost preprečiti. Naučili smo se tudi, kako uporaba računalnika vpliva na zabavo. Odlično!

Maruša Mivšek, 6. b

Center LOGOUT že desetletje nudi pomoč in podporo na področju uporabe interneta, tako šolam kot staršem. Vabimo vas, da si več o centru in njihovih aktivnostih preberete na spletni strani.

Živa Vidic