V četrtek, 23. novembra, smo na šoli gostili člane in koordinatorje spletišča zdravaglava.si, ki teče pod okriljem Slovenskega društva za nevroznanost (SiNAPSA). Vodja društva in tudi projekta, prof. dr. Mara Bresjanac je učencem prve triade in njihovim staršem predstavila, kako skrbeti za zdravje naših možganov.

V prvem delu je učence nagovoril možganček Robi, ki je v kratki risanki predstavil 8 preprostih načinov aktivne skrbi za možgane. Sledilo je ustvarjalno spoznavanje z možgani v katerem so otroci iz različnih materialov izdelovali možgansko celico. Vzporedno je potekal tudi pogovor s starši, v katerem so lahko izvedeli več o projektu ter predavateljici postavili dodatna vprašanja.

Ekipi spletišča zdravaglava.si se najlepše zahvaljujemo za izpeljan dogodek. Veseli smo, da smo lahko pripomogli k ozaveščanju o skrbi za zdravje možganov.

Živa Vidic