041 619 125 info@os-vipava.si

Ljubljana, gospodarsko, kulturno, upravno in politično središče Slovenije zaznamuje bogata zgodovina in kulturna dediščina. Poleg Plečnikovih del je staro mestno jedro znano po številnih arhitekturnih delih iz časa baroka. Nekaj izmed njih so spoznali tudi osmošolci, ki so v torek, 12. 12. 2023 obiskali Ljubljano. V stalni razstavi Narodne galerije so učenci spoznavali umetniška dela iz baroka in poznega baroka, nato pa so obiskali še Mestni trg z repliko Robbovega vodnjaka in mestno hišo. Ogledali so si pročelja mogočnih meščanskih hiš na trgu in tako so spoznavali značilnosti baročne arhitekture. Le 8. b razredu pa je bilo dano, da so si ogledali tudi notranjost stolnice svetega Nikolaja, ki velja za biser baročne umetnosti na Slovenskem. Žal so stolnico ob 11. uri za nekaj ur zaprli in ogled notranjosti za učence 8. a in 8. c ni bil možen.

Ana Kobal, vodja kulturnega dne

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost