041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 7. decembra 2023, smo se sedmošolci odpeljali v SNG Nova Gorica. Ogledali smo si predstavo Pod svobodnim soncem. Roman z istim imenom je napisal Fran Saleški Finžgar, predstava pa je nastala tudi po stripovski predelavi romana. Po krajšem uvodu, ki ga je prebrala uslužbenka gledališča, smo si ogledali zelo zanimivo sodobno predstavo, ki je morda nekoliko manj razumljiva, če romana niste prebrali. Vsekakor pa vam zelo priporočava, da si predstavo ogledate. 

Meta Konec in Ana Uršič, 7. c

 

Svobodni bojevnik

Luči so ugasnile in na odru se je pojavil bojevnik Iztok. V zraku so vzvalovale črke, nato besede in stavki. Pojavile so se slike borcev, bojevniki na odru pa so se začeli boriti. V dogajanje se je vključeval tudi globok glas pripovedovalca. Ves čas smo lahko sledili bitkam med Slovani in Bizantinci ter notranjim bitkam Iztoka. 

Predstava je bila zelo sodobno zasnovana, kar jo je naredilo še boljšo. Igralci so na koncu poželi bučen aplavz. 

Pavla, 7. b

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost