041 619 125 info@os-vipava.si

Bil je četrtek, 15. februar 2024. Sonce je sijalo, zunaj pa že prava pomlad. Učencem sem povedala, da jih ta dan v podaljšanem bivanju čaka presenečenje …

Kot vsak dan so prišli v mansardo in tam zagledali našo kuharico Martino, s skledo v roki in Nutello noter. S svojo kuharsko kapico na glavi nas je lepo pozdravila, potem pa sem otrokom povedala, da je z nami, da nam predstavi poklic kuharice.

V kratkem intervjuju nam je med drugim povedala, zakaj se je odločila za ta poklic, zakaj ni v redu biti vegetarijanec več kot pol leta ter da ima najraje zelenjavne mineštre. O svoji najljubši jedi smo potem skupaj razglabljali prav vsi z učenci, kuharico in učiteljicama vred.

Po zamisli kuharice Martine smo potem iz piškotov in drugih sestavin oblikovali presne kroglice, ob tem pa neznansko uživali in jih z velikim veseljem pojedli.

Z otroki smo se strinjali, da si želimo še takšnih dogodkov. Hvala, gospa Martina, za srčno urico skupnega bivanja.

Učiteljici podaljšanega bivanja Podružnične šole Podnanos Kristina Ličen in Katarina Vitežnik

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost