041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 7. 2. 2024, smo na Gočah obeležili prihajajoči kulturni praznik – Prešernov dan. Pripravili smo krajšo proslavo, na kateri smo se zbrali učenci in zaposleni na podružnici. Petošolki Žana in Pia sta proslavo otvorili s slovensko himno. Zatem sta predstavili življenje in delo našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Sledilo je branje Prešernove pesmi Povodni mož in Lipica.
Učenci 1., 2. in 3. razreda so nam predstavili kaj je kultura. Ker je kultura tudi glasba in ples, so na prireditvi nastopale še inštrumentalistke in plesalke. Prisluhnili smo še dvema deklamacijama in si zaželeli, da bi kulturni dan preživeli z ogledom kakšne gledališke predstave, obiskom muzeja ali pa doma z družino – s pesmijo ali knjigo.

Vanja Krapež in Anita Čujec

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost