V petek, 2. 2. 2024,  smo v okviru športnega dne, na bazenu Zavoda za šport Ajdovščina izpeljali preverjanje znanja plavanja za 6. razrede, kakor to odreja Nacionalni načrt za Šport pod naslovom Naučimo se plavati.

Preverjanja se je udeležilo 55 od 64 šestošolcev.

Učenci so za prikazano znanje prejeli oceno (1-7). Učenci ocenjeni z oceno 0 do 4 so neplavalci. Učenci ocenjeni z oceno 5 so plavalci. Test bronastega delfina (ocena 5) je uradni kriterij znanja plavanja v Republiki Sloveniji.

ocena 0: Učenec se ni udeležil preverjanja plavanja. 9

ocena 3 : ZLATI KONJIČEK –  1 učenka

ocena 4 : DELFINČEK – 2 učenca

–  ocena 5 : BRONASTI DELFIN – 13 učenk in 20 učencev

– ocena 6 : SREBRNI DELFIN – 7 učenk in 6 učencev

–  ocena 7 : ZLATI DELFIN – 5 učenk in 1 učenec

Veseli nas, da so večinoma vsi šestošolci vsaj varni plavalci (dosežena ocena 5 po kriterijih »Naučimo se plavati«). Upamo, da bo v bodoče zanje še kakšna priložnost, da pridobijo več veščin in znanja plavanja v okviru drugih institucij. Pomembno vlogo pri tem pa vsekakor igra družina, prosti čas in pogoji, ki jih v Vipavski dolini ne manjka.

Za aktiv športa

Andrejka Trošt Pižent