Program osnovne šole temelji na osvajanju osnovnih znanj na vseh področjih. Zako mora dober nogometaš tudi znati zadeti koš in jezikoslovec mora znati izračunati tudi zapletene enačbe.

Pri glasbi se poleg petja učimo poslušanja glasbe, ustvarjamo ob njej, smoznavamo zgodovino glasbe ter nekaj ur namenimo branju not. Če enkrat nekaj slišiš, še ni rečeno, da dobro to znaš. Če pa se vsega učiš z odgovornim delom, potem veliko znanja ostane v tebi. In znanje je velik zaklad, ki ti ga nihče ne more vzeti.

Četrtošolci spoznavajo notni zapis. Ko note dobro osvojijo, jih lahko pojejo ali zaigrajo na instrumente, tako kot to delajo učenci 4.a razreda. Doslej so posneli dve skladbici. Igranje na instrumente jim je všeč in s takim delom bodo zagotovo še nadaljevali.

Poglejte posnetek!

Nadja Rodman Koradin