041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 20. 3. 2024 so učenci šestih razredov preživeli pet šolskih ur v ustvarjalnem duhu. Bližajo se velikonočni prazniki, ki so polni simbolike in slovenskih tradicionalnih običajev. Tudi naše delavnice so obujale kulturno dediščino. Učenci so pekli kruh v obliki ptičkov in pobarvali so pirhe s čebulnimi olupki, ki so jih krasili rastlinski motivi. Oboje so postregli v domiselnih košaricah narejenih iz papirnatih kozarčkov in krožnikov. Skupina šestošolcev je s spretnimi prsti izvezla na papir v tehniki prebadanja spomladanske motive: pirhe, metuljčke, tulipane in druge cvetlične motive. Nastale so lepe, pisane vezenine, ki jih lahko učenci uporabijo kot sliko ali kot voščilnico ob prihajajočih praznikih. Veliko spretnosti so pokazali tudi učenci v likovni in tehnični skupini. Iz volne so spletli košarice za pirhe ter izdelali pirhe v različnih likovnih tehnikah. 

Učenci vam skupaj z mentorji: Tino Bevk, Katjo Sorta, Amadejem Kobalom in Ano Kobal želimo vesele velikonočne praznike.

Ana Kobal, vodja kulturnega dne

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost