041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 20. 3. 2024, so se 9. razredi odpravili v Ljubljano. V načrtu naravoslovnega dne so imeli ogled HIše eksperimentov in Hiše iluzij. Na žalost se je med potjo okvaril eden izmed avtobusov, tako da smo na počivališču Lom čakali približno pol ure na novega. Tik pred Ljubljano pa smo doživeli tudi policijsko kontrolo, ki smo jo uspešno prestali. Z enourno zamudo smo le prišli v Ljubljano, kjer pa smo morali zaradi stiske s časom prilagoditi ogled. Ena skupina si je ogledala Hišo eksperimentov, druga pa Hišo iluzij, obe skupini pa sta si ogledali še demonstracijske poskuse v Hiši eksperimentov. V Hiši eksperimentov so lahko preizkusili različne eksperimente, s katerimi so preverili in obnovili znanje iz naravoslovja, v Hiši eksperimentov pa so na praktičnih primerih spoznali, kako nas naša čutila lahko v določenih okoliščinah (pre)varajo in zmedejo. Kljub okrnjenemu programu so učenci ocenili naravoslovni dan kot zanimiv in izrazili mnenje, da bi ga bilo potebno ohraniti.

 
(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost