V četrtek, 21. 3. 2024, smo petošolci, v okviru dneva dejavnosti opravili vadbo na spretnostnem kolesarskem poligonu. Vadbe se je udeležilo 16 učencev, pod vodstvom mentorice Sare Furlan.

Na šolskem igrišču smo postavili 12 različnih postaj, po ustreznem načrtu. Sledila je seznanitev z navodili dela po posameznih postajah.

Preden so učenci s kolesi pričeli vadbo, smo pregledali osnovno opremo koles. Učenci, katerih kolesa so bila spravna, so prejeli nalepko VARNO KOLO.

Na poligonu so se učenci urili v spretnostni vožnji, preciznosti in vztrajnosti. Razvijali so tudi prostorsko orientacijo. Navajali so se na kulturno obnašanje in strpnost pri vadbi po postajah. Aktivno so sodelovali in uspešno premagovali napore. Trudili so se prevoziti postaje poligona s čim manjšim številom napak in brez, da bi se z nogo dotaknili tal oz. ustavili med samo izvedbo.

Pri vožnji s kolesom so seveda uporabljali ustrezne in nepoškodovane čelade.

Ob zaključku športnega dne, so petošolci samostojno pospravili ovire spretnostnega poligona.

Hišnik Igor je poskrbel za odvoz rekvizitov.