041 619 125 info@os-vipava.si

»Mojca, po vasi se govori, da se najlepše rožice pri tebi dobi.«

Glavni lik prireditve, ki smo jo učenci in učiteljice PŠ Goče pripravile ob materinskem dnevu, je bila Mojca Pokrajculja. Imela je prekrasen vrt najlepših cvetlic, za katere je pridno skrbela. Otroci so prihajali k Mojci po rože, da bi jih podarili mamicam za materinski dan. A rožice so si morali prislužiti oz. dati nekaj Mojci v zameno. Tako so ji recitirali pesmi o mamicah in očkih. Naučili so jo plesa Ob bistrem potočku je mlin. Zapeli so ji tudi številne pesmi o pomladi – prisluhnili smo ljudskim pesmim, zveneli pa so tudi ritmi popularnih skladb. Mojca je vsakemu izmed njih velikodušno podarila rožico, saj je vedela, da bodo razveseljevale mnogo mamic.

Ob koncu prireditve so učenci svojo rožico podarili mami. 

S prireditvijo smo želeli počastiti praznik in se zahvaliti mamam, za vso ljubezen in podporo, ki nam jo dajejo. Veseli smo bili tudi vseh domačih, ki nas podpirajo in sprejemajo takšne, kot smo. 

Anita Čujec

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost