041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 13. 3. 2024 smo učenci izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane odšli na ogled mlekarne Ekolat v Vipavi v kateri izdelujejo mocarelo. V Ekolatu, ki je v lasti italijanske družbe Sabelli sta nas prijazno sprejela ga. Vlasta in g. Matej, ki nam je povedal, da v mlekarno dnevno pripeljejo štiri cisterne slovenskega mleka iz katerega izdelajo 25 ton mocarele dnevno. Večino jo izvozijo v Italijo in po svetu, 1 % je gre v hladilnike nekaterih naših trgovin. G. Matej nam je razložil in pokazal postopek izdelave mocarele. Svežo, pravkar narejeno mocarelo smo tudi poskusili. Obisk nam bo ostal v prijetnem spominu, saj je bilo vse videno in slišano povsem novo za nas. Ekipi Ekolata se najlepša zahvaljujemo za gostoljubje. 

Tina Bevk

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost