V petek, 29.3.2024 so se učenci 5. razreda iz Podnanosa udeležili delavnice CKZ Ajdovščina z naslovom Razgibaj se! Kako, koliko in zakaj.

V telovadnici je učencem g. Anžej Praček najprej razdelil dnevnike gibanja v katere so učenci zapisali koliko se dnevno gibljejo. Sledil je pogovor in obrazložitev, da bi se otroci v njihovi starosti morali vsak dan intenzivno gibati vsaj 1 uro. Vsak učenec je nato pri sebi pogledal in razmislil ali je temu res tako. Nato je sledil še gibalni del delavnice, kjer so učenci v parih sestavili vsak svojo gibalno postajo. Uporabili so lahko različne pripomočke: blazine, žoge, uteži, elastike, ovire… G. Anžej jih je pohvalil, da so naredili res zanimive in vadbeno zahtevne postaje. Tako je zadnja šolska ura pred prazniki zelo hitro minila.

Učiteljica Nina Trošt